کد خبر: 925093 زمان مخابره: 1388/11/8 - 16:11:19
700 برنامه فرهنگی به مناسبت دهه فجر در استان برگزار می شود
تبریز- معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از برگزاری 700 ویژه برنامه فرهنگی و پرورشی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در استان خبر داد.
به گزارش ایرنا، علی داننده روز پنجشنبه در نشست رسانه ای این سازمان گفت: این تعداد ویژه برنامه فرهنگی پرورشی در 39 ناحیه و منطقه آموزش و پرورش و بیش از پنجهزار مدرسه اجرا می شود.
وی اظهارداشت: تشکیل کمیته های دهه فجر درمدارس، نواختن زنگ انقلاب، گلباران مزار شهیدان و استفاده از تواناییهای تشکلهای دانش آموزی مانند بسیج و شوراهای دانش آموزی از برنامه های در دست اقدام این معاونت برای بزرگداشت دهه فجر در نهاد آموزشی و پرورشی آذربایجان شرقی است.
وی با بیان اینکه ازافرادی که در جریان انقلاب بوده اند دعوت خواهد شد تا با بیان خاطرات گذشته خود، دانش آموزان را بیشتر با حال و هوای انقلاب آشنا کنند، افزود: دعوت از سخنرانان برجسته و شاخص و صاحبنظر در استان بویژه مربیان امور تربیتی برای تشریح حال و هوای حاکم بر جامعه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر ویژه برنامه های دهه فجر است.
معاون پرورشی سازمان آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برگزاری برنامه ویژه دهه فجر موجب شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان می شود، اضافه کرد: در 11 بهمن و در راستای استقبال از دهه فجر نیز مراسم مشعل گردانی بطور نمادین توسط دانش آموزان و شخصیتهای استانی برگزار می شود.
وی گفت: همزمان با دهه فجر، مسابقات متعددی نیز درحوزه های مختلف ورزشی ، علمی ، هنری ، فرهنگی و نیز برنامه های مشترک صبحگاهی توسط تشکل های دانش آموزی آذربایجان شرقی برگزار می شود.
داننده ادامه داد: با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان مبلغینی به 57 مدرسه استان در این دهه اعزام خواهد شد تا ضمن برقراری ارتباط با دانش آموزان علاوه بر آشنا کردن آنان با مباحث مهم دینی ، مسایل انقلاب را نیز برای آنان تبیین کنند.
وی، برپایی نمایشگاه کتاب در مدارس و دستاوردهای جمعیت دانش آموزی در سه دهه گذشته را از دیگر اقدامات سازمان اموزش و پرورش اذربایجان شرقی در راستای بزرگداشت دهه فجر اعلام کرد و گفت: برگزاری مسابقات قرآنی با حضور قاریان برجسته کشور ، افتتاح طرح های ورزشی و فرهنگی، اجرای برنامه معنوی تجدید میثاق با شهدا در سطح مدارس و دعوت از خانواده های شهیدان آموزش و پرورش از دیگر برنامه های سازمان در دهه فجر امسال است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ابلاغ قانون احیای معاونت پرورشی از سوی وزارتخانه، تشریح کرد: در این قانون به ازای هر چهار دانش آموز ، یک ساعت برنامه پرورشی در نظر گرفته شده که نسبت به سال های پیشین شش برابر افزایش نشان می دهد.
وی افزود: کتاب پرورشی آداب و مهارت های زندگی نیز توسط اساتید استان تالیف و در صورت تصویب در وزارت آموزش و پرورش در کل کشور تدریس خواهد شد.
518/587/7227